
Specjalność: PRODUKCJA FILMOWA
System nauczania: zaoczny (sobota/niedziela dwa razy w miesiącu)
Czas trwania nauki: 1 rok
Ilość godzin: 220
Oddział: Warszawa
Zobacz film promocyjny:
"Studium REALIZACJI OBRAZU FILMOWEGO - PRODUKCJA MULTIMEDIALNA"
Oferta adresowana jest do osób pełnoletnich zainteresowanych produkcją filmową, posiadających niewielkie doświadczenie w zakresie fotografii lub realizacji obrazu. Studium przygotowuje słuchaczy do samodzielnej pracy realizatora wideo, operatora kamery, autora małych form filmowych, tworzenia filmów okolicznościowych i realizacji zleceń audiowizualnych o różnym charakterze. Zajęcia mają charakter praktyczny. Program obejmuje zagadnienia dotyczące produkcji form audiowizualnych od A do Z. Słuchacze nabywają umiejętności operatorskie, reżyserskie oraz obsługi sprzętu, poznają również niezbędne zagadnienia prawne oraz promocyjne. W ramach pracy dyplomowej zobowiązani są do zrealizowania własnego projektu filmowego. Zajęcia mają na celu stymulować kreatywność i aktywizować twórczo słuchaczy. Prowadzone są przez zespół specjalistów z praktycznym doświadczeniem, którzy na co dzień pracują w produkcjach filmowych, telewizyjnych, muzycznych ( reżyserzy, realizatorzy, operatorzy i montażyści).
Słuchacze Rocznego Studium Realizacji Obrazu Filmowego - Produkcji Multimedialnej, po zakończeniu całego cyklu nauczania i obronie pracy dyplomowej, otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu, wydane na podstawie §22 ust.3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz.652) oraz dyplom ( w języku polskim i angielskim), na którym będą wypisane nazwy wszystkich przedmiotów zrealizowanych w ramach zajęć wraz z ilością godzin.
Program nauczania:
- GProdukcja krótkich form audiowizualnych (spot promocyjny, film krótkometrażowy, teledysk, reportaż, opracowanie briefu, promocja w social media, planowanie kampanii).
- Scenopisarstwo - tworzenie tekstów (m.in.: celtx) (częściowo e-learning).
- Preprodukcja prawa autorskie, casting, sprzęt filmowy - rodzaje kamer i ich dobór do form audiowizualnych, światło w filmie, dźwięk, praca operatorska.
- Produkcja w studiu i plenerze - kamera w studio i osprzęt filmowy, tory kamerowe, kran kamerowy, stabilizatory kamery, filmowanie dronami, technika green box, sprzet audio - produkcja własnej etudiu/teledysku.
- Edycja i montaż - Adobe Premiere Pro (częściowo e-learning).
- Postprodukcja - Adobe After Effects, kolor koleracja, otoskopia (częściowo e-learning).
- Warsztat - projekt dyplomowy indywidualny / grupowy (konsultacje zdalne).
W ramach programu nauczania, wybrane zajęcia realizowane są w formie e-learning, z wykorzystaniem platformy zdalnego nauczania ROE.
W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego, program zajęć realizowany jest w formie e-learning, z wykorzystaniem platformy zdalnego nauczania ROE.
Posiadamy odpowiednie narzędzia, wykwalifikowaną kadrę oraz doświadczenie w zakresie zdalnego nauczania.
Dlaczego warto nas wybrać?
- zajęcia prowadzone przez doświadczonych reżyserów, operatorów, realizatorów, montażystów,
- autorski program nauczania - warsztatowa forma prowadzonych zajęć,
- zajęcia w specjalistycznych pracowniach,
- dostęp do nowoczesnego sprzętu i oprogramowania.
Kto prowadzi zajęcia ze słuchaczami?
Informacje o naszej kadrze można znaleźć na stronie w części O SZKOŁACH – KADRA.
Co po zakończeniu nauki?
Absolwenci mogą prowadzić własną działalność oraz podjąć pracę charakterze realizatora wideo, operatora kamery, realizatora projektów audiowizualnych oraz filmowych.
- Cena: 1650 zł x 4 raty
- cena jest niezmienna przez cały okres trwania nauki
- (wpisowe wliczone jest na poczet pierwszej raty)
- Co zawarte jest w opłacie miesięcznej?
- - udział w zajęciach według grafiku,
- - zaświadczenie o ukończeniu kursu wydane na druku MEN,
- - dyplom w języku polskim i angielskim,
- - obrona pracy dyplomowej.
- Czy za coś dodatkowo będę musiał/a płacić?
- Od słuchaczy regulujących opłaty miesięczne w terminie nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.